Çocuk Gelişimi 2018 DGS Taban ve Tavan Puanlar açıklandı mı? ve diğer tüm bölümlere ait taban puanlar hususundaki taleplerin artış gösterdiğini görmekteyiz. Durum böyle olunca da sizler için hazırladığımız rehber yazımız ile taban puanların hangi seyirlerde olacağını göstermek istedik. Çocuk Gelişiminden, Hukuk, Hukuktan ilahiyat ve Hemşirelik dahil birçok bölümü sizler için paylaşarak 2018 DGS Taban ve Tavan Puanlar açıklandı mı? sorusuna yanıt aramak istedik. Yazımızın devamını okuduğunuz zaman bilgiler edinebileceğiniz gibi diğer bölümler için ya da yazıda olan ama açıklık getirilmediğini düşündüğünüz bölümler için sorularınızı yorum bölümüne sorarak bizlere iletebilirsiniz.

Çocuk Gelişimi 2018 DGS Taban ve Tavan Puanlar

DGS sınavının Çarşamba günü açıklanması ile birlikte adaylar taban ve tavan puanları merak etmeye başladılar. Adayların merak içerisinde oldukları bu puanları onlar için araştırdığımızda en çok tercih edilen bölümleri sunduk. Çocuk Gelişimi 2018 DGS Taban ve Tavan Puanlar adaylar tarafından en fazla merak edilen bölüme ait puan sıralaması oluyor. DGS’ye giren kişiler eğer Çocuk Gelişimi okuyacaklarsa mutlaka EA üzerinden alım yapıldığını bilmeleri gerekiyor. Sınav sonuçları üzerinden EA puanlarına bakarak eğer devlet üniversitesi tercih edeceklerse 268 puan ve üzerinde puana sahiplerse Çocuk Gelişimi 2018 DGS Taban ve Tavan Puanlar hususunda şansları vardır.

ilahiyat 2018 DGS Taban ve Tavan Puanlar

ilahiyat bölümü de en çok tercih edilen DGS geçiş yapılabilecek bölümler arasında yer alıyor. Herkesin uzun zamandan beri beklediği puanlar artık yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Artık DGS tercih rehberi konusunda yardım eden uzmanlar bizlere ilahiyat 2018 DGS Taban ve Tavan Puanlar için verdikleri bilgileri sundular. DGS sınav sonuç ekranı ile baktığınız sonucunuzdaki sözel puanınıza bakmanız lazım. Sözel puanı ile 260 ve üzerinde puan alan adayların yüksek ihtimalle yerleşmesi mümkündür. Ancak adaylar unutmamalıdır ki; DGS 0.5 ham kalktı mı sorusunun yanıtı hala olumsuz olduğundan dolayı ilahiyat 2018 DGS Taban ve Tavan Puanlar eğer en az 1 tane doğru Matematik sorusu yaptılarsa hesaplanacaktır.

Hukuk 2018 DGS Taban ve Tavan Puanlar

Hukuk gelecekte hiçbir zaman sırtı yere gelmeyecek bölümler arasında yer aldığından dolayı birçok kişinin Adalet bölümü okuduktan sonra lisans tercihlerinde yazdıkları bölümdür. Hukuk 2018 DGS Taban ve Tavan Puanlar diğer bölümlere nazaran daha yüksek puanlarla üniversitelere alım yapmaktadır. Bunun en temel sebebi de Hukuk için tercihlerin hat safhada olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle EA puanı ile tercih kabul ettiğinden dolayı adaylar büyük sıkıntılar geçirmektedir. Adayların yaşadıkları sıkıntıların son bulması sistem değişmediği sürece pek mümkün gözükmese de; 290 ve üzerinde EA puanı alan DGS adayları Hukuk 2018 DGS Taban ve Tavan Puanlar için iyi bir yatırım yapmış olurlar.

Hemşirelik 2018 DGS Taban ve Tavan Puanlar

DGS’de hem zorlanılan, hem de gelecek vaat ettiğinden dolayı en fazla tercih edilen bölümlerin başında Hemşirelik bölümü de gelmektedir. Hukuk bölümünün aksine Hemşirelik için birçok sağlık ve sayısal bölümünden geçiş sağlanmaktadır. Bu yüzden Hemşirelik de her ne kadar DGS sonuç ekranı bakıldığında sayısal puanı ile alınsa bile rakip fazla olunca puanlar da artış gösteriyor. Eğer Hemşirelik bölümüne geçiş yapmak istiyorsanız sayısal puan türünüzün en azından 280 ve üzerinde olması gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Tabi yazımızın başından beri tüm bölümler adına verdiğimiz puanlar en alt zemini oluştururken belirttiğimiz puanlarda 15 puana kadar aşağı iniş olabilmektedir. O nedenle Hemşirelik 2018 DGS Taban ve Tavan Puanlar için acele etmeden sıralamaların da açıklanmasını beklemeyi tercih etmeniz gerekiyor.

Facebook Yorumları
Konuyu Beğendin Mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid