2018 EKPSS Tercih Tarihleri açıklaması yapan bakan artık müjdeyi verdi. Bundan sonraki süreçte engelli memur adayları 2018 EKPSS Tercih Tarihleri için umutsuzca beklemeyecek.

2018 EKPSS Tercih Tarihlerinin Başlamasıyla 2500 Memur Alınacak

Uzun zaman beri EKPSS tercihlerinin açılmasını bekleyen engelliler bir yandan da artık ümitsizlik yaşamaktaydılar. Geçen gün yaptığımız haberde belirttiğimiz tahminin bugün gerçekleştiğini görmekteyiz. EKPSS’ye giren ve memur olma hayali bulunan engellilere bakan müjdeyi verdi. 2500 memur alımının yapılacağını belirten bakan, alımlar için tercihlerin Aralık ayı içerisinde olacağını söyledi. Ardından 2018 EKPSS Tercih Tarihleri açıklamalarına şu şekilde devam etti:

2018 EKPSS Tercihleri Ne Zaman?

Engelli memur adayları 2018 nisan ayında girmiş oldukları 2018 EKPSS sınavı için tercihlerin ne zaman yapılacağını merakla bekliyordu. 2 yılda bir düzenlenen EKPSS sınavı 2012 yılında ÖMSS adı ile ilk kez merkezi olarak yapılmıştı. “Özürlü” ibaresinin kaldırılarak “Engelli” olarak değiştirilmesinin ardından EKPSS olarak 2014 yılında değişti. Özürlü Memur Seçme Sınavı değişikliğin ardından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı oldu. Bu yıldan önce de 2016 yılında yine 2016 EKPSS olarak yapıldı. 2018 öncesinde yapılan tüm engelli memur alımları sınavdan birkaç ay sonra yapıldı. İlk kez 2018 EKPSS Tercih tarihleri yıl sonu gelmesine rağmen hiçbir duyuru veya bilgilendirme yapılmamıştı. Bu yüzden engelliler 2018 EKPSS Tercih tarihleri konusunda merakla takip halindeydi.

2018 EKPSS Tercihleri Belli Oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda konuyu aydınlattı. Yapılan açıklama 2018 Aralık ayı içerisinde 2018 EKPSS Tercih tarihleri yapılacak. Alınacak engelli memur sayısının önceki alımlardaki ilk alımlara göre az bir rakam olduğu sayının 2.500 olacağını söyledi. Yapılacak olan 2018 EKPSS Tercih tarihleri içerisinde kaç tane lisans, kaç tane ön lisans ya da kaç tanesinin ortaöğretim olacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmamakta. Aynı şekilde 2018 EKPSS kura konusunda da ilkokul ve ilköğretim mezunlarının da meraklı bekleyişi sürüyor. Bu konuda yapılacak açıklama için sitemizi takip etmeye devam edin. Bir de 2018 EKPSS  tercih tarihleri  ne zaman diye soranların haricinde tercihin nasıl yapılması gerektiğini düşünenler var. Yarın ki yazımızda o konudan söz edeceğiz.

Facebook Yorumları
Konuyu Beğendin Mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid