DGS 2018 Ek Tercih Yerleştirme Sonuçları açıklaması için ÖSYM her saat yenileniyor ve adaylar artık sabırsızlık içerisinde bekliyor. Bir yandan yerleşemeyeceğini düşünen adaylar DGS 2019 hazırlık yaparken, diğer taraftan hala umutlu olanlar var.

DGS 2018 Ek Tercih Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Her sene tekrarlanan DGS sınavı 2018 yılı için de yapıldı. Sınavın ardından adaylar için yoğun bir tempo başladı. Adaylardan bazıları üzüntülü şekilde sınavın açıklanmasını beklerken, bazıları heyecan içerisindeydi. Sonuçların açıklanmasının ardından bir kısım DGSli rahat nefes aldı. Yerleşen adaylar yerleştikleri üniversitelere giderek kayıtlarını yaptılar. Ardından da muafiyetlerini beklemeye başladılar. Birçok üniversitede muafiyetler belli oldu. Ancak DGS 2018 Ek Tercih Yerleştirme Sonuçları beklemeyenler arasında yer alsalar bile hala muafiyet ve derslerin başlamasını bekleyerek mağdur olanlar var. Biz de buradan mağduriyet yaşayan kişilerin sesini duyurmak istedik. DGS 2018 Ek Tercih Yerleştirme Sonuçları için bir grup aday gün sayarken diğer tarafta hala okula başlamayı bekleyenler var. Ancak konuyla ilgili açıklama henüz ÖSYM cephesinden yapılmadı. Size tahmini olarak 22 Ekim yani bugünle 29 Ekim arasındaki tarih aralığını verebiliriz.

DGS 2018 Ek Tercih Yerleştirme Sonuçları Açıklandıktan Sonra Ne Yapılması Gerekiyor?

İlk  yerleşmelerin açıklanmasının ardından kazanan adaylar bizlere yorum kısmından ulaşarak hangi üniversitenin kaç dersten muaf ettiğini ve kaçıncı sınıftan başlattığını yazabilirler. Ancak hala DGS 2018 Ek Tercih Yerleştirme Sonuçları açıklanmasını bekleyen adaylar varsa; onlar da iki seçenek yol izleyecekler. İlk olarak adaylar sonuçları gördükten sonra bir üniversiteye yerleşebilirler. Hangi üniversitenin hangi programına yerleştiğinizi öğrenmenizin ardından, üniversiteye kayıt olup olmayacağınıza karar vermeniz lazım. Eğer tercih ettiğiniz üniversiteler arasından hayalinizdeki yer çıktıysa kayıt tarihlerinin aralığını kaçırmadan hemen kayıt yaptırmalısınız. Eğer kayıt yaptırmak istemiyorsanız herhangi bir işlem ya da bildiri yapmanıza gerek yok. Sadece şunu unutmayın ki; seneye DGS 2019 hazırlık yapacaksanız, sınavdan sonra 6 ile 15 puan arasında bir puan kırılması yaşayacaksınız. Dolayısıyla daha hızlı ve tempolu çalışmanız gerekiyor.

DGS 2018 Ek Tercih Yerleştirme Sonuçları Açıklandı ve Yerleşemedim

DGS 2018 Ek Tercih Yerleştirme Sonuçları açıklanmasına rağmen ve sizin herhangi bir üniversitenin hiçbir bölümüne yerleşemediğiniz yazıyorsa farklı yol izlemeniz gerekiyor. Eğer herhangi bir programa yerleşemediyseniz her durumda ya DGS 2019 hazırlık yapacaksınız, ya da DGS’den vazgeçeceksiniz. Ancak biz sizlere kesinlikle vazgeçmenizi tavsiye etmiyoruz. Son sürat çalışmaya ve özellikle DGS 2019 hazırlık için bizi takip etmeye devam etmelisiniz.

Facebook Yorumları
Konuyu Beğendin Mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid