DGS 2019 sınav tarihi açıklandı. Siz de başvurunun nasıl yapılacağını ve sınav tarihinin ne zaman olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca forumumuzdan ders programı alarak DGS 2019 sınav tarihi için hazırlanabilirsiniz.


DGS 2019 Sınav Tarihi Şok Gelişme Yaşandı

Her sene tekrarlanan DGS sınavı, bu sene de yapılacak. Birçok aday her ne kadar DGS kalktı mı? diye sorular sorsa da; ÖSYM’nin sınav takvimini açıklamasının ardından DGS’yi gördük. DGS 2019 sınav tarihi için şok gelişme yaşandı. Her sene Temmuz ayının son haftası yapılan DGS, bu sene Haziran ayında gerçekleştirilecek. ÖSYM bu konuda bir ilke imza attı.

DGS 2019 Sınav Tarihi Belli Oldu

ÖSYM’nin yeni yıla ait sınav takvimini açıklamasıyla birlikte DGS’nin ne zaman yapılacağı da resmi olarak duyuruldu. DGS 2019 sınav tarihi olarak belirlenen resmi tarih; 30.06.2019. 30 Haziran 2019 tarihinde gerçekleştirilecek sınavda yeni olarak belirlenen herhangi bir açıklamadan söz edilmedi. Ancak adayların tek bildiği bir şey var. O da sınav tarihine sadece 5 aylık bir süreç kaldığıdır. Bu yüzden çalışmalarınıza son sürat devam etmeniz gerekiyor.

DGS 2019 Sınav Tarihi ve DGS 2019 Başvuru Tarihi Açıklandı

DGS her sene yapılan ve 2 senelik üniversitelerden mezun olan adayların girebileceği sınavdır. Öğrenimlerini yüksekokul olarak tamamlamak isteyenlerin başvurabileceği sınav olan DGS bu sene Haziran ayında yapılacak. Sınavın 5 ay sonra yapılıyor olması bir yana başvuru tarihi günümüze daha yakın süreçte gerçekleşecek. 26 Nisan ile 8 Mayıs tarihleri arasında sınava başvuruda bulunabilirsiniz. DGS 2019 sınav tarihi belirlenen adaylar daha sıkı bir çalışma sergilemeye çalışıyorlar.

DGS 2019 Sınav Tarihine Kaç Gün Kaldı?

DGS sınavının yapılacağı tarih 30 Haziran olduğundan dolayı tam tamına 5 ay 27 gün vardır. 3 Ocak 2019 tarihi itibariyle bunu söyleyebiliriz. Ancak siz yazımızı başka gün okuduysanız bulunduğunuz güne göre hesap yapabilirsiniz. Adaylar şimdiden DGS 2019 başvurusu nasıl yapılır diye sormaya başladılar. Bunun için eski yazımızı okuyabilirsiniz. Ancak net açıklamalar başvuru süreci başladığında yani 26 Nisan 2019 günü belli olacak. DGS 2019 tarihi için nasıl çalışacağını bilmeyenler forumumuzdan bize ulaşarak ders programı isteyebilirler. Forumumuza ulaşmak için sinavsuresi.com/forum adresini ziyaret ederek üye olabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Konuyu Beğendin Mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid