DGS Sıfırdan Matematik

DGS Sıfırdan Matematik sandığınız kadar zor değildir. DGS sınavında sorulan derslerden birisi Türkçe, diğeri de Matematik olmaktadır. Matematik konuları düzenlemeye gidilmediği sürece Matematik 1 konularından çıkacak. Tabi genel olarak ülkemizde Matematik yönünden sürekli sıkıntılar yaşanmaya devam etmektedir. Biz de sizlere en temelden matematik ders videoları yükleyerek bu konudaki eksikliğinizi kapatmanız için elimizden geleni yapabiliriz. Videolarımız için sormak istedikleriniz varsa ya da bir teşekkürü çok görmemek adına yorum yazarsanız oldukça memnun kalacağız. DGS’de Matematik sanıldığı kadar zor değildir. Ancak önemli olan bu dersi en temelinden öğrenmektir. Böylece DGS Matematik 50 net yapmak sizler için hiçbir şekilde zor olmayan bir sürece işaret edecektir.

DGS Matematik Konuları

DGS Matematik içerisinde Temel Kavramlar, Üslü, Rasyonel, Köklü sayılar, Mutlak Değer, Problemler gibi Mat 1 konuları yer almaktadır. Bu konulara geçmeden önce dersin temelini oluşturan dört işlem sayı doğrusu, işlem önceliği gibi alt konulara dikkat etmeniz ve bu konuları çok iyi bir şekilde bilmeniz gerekmektedir. DGS sınavında birçok aday problemleri çözerken doğru yoldan gittiğini ancak işlem hatası yaptığından dolayı, soruları doğru cevaplayamadığını dile getirmektedir. Bu yüzden de sizin de rakiplerinizin önüne geçmek için yapmanız gereken bir an önce DGS Sıfırdan Matematik konumuza giriş yaparak bu konumuza dair bilgileri edinmeye başlamanız gerektiğidir. Çok kolay şekilde DGS Matematik konuları sizin üstesinden kolay şekilde geleceğiniz problem olmaktan çıkacak nokta olacaktır.

DGS Matematik Fullemek

DGS sınavına girerek Matematik dersini full yapmak isteyen pek çok kişi vardır. Öncelikle DGS sınavında Matematik bölümünde 60 soru olmaktadır. Bunlardan 8 tanesi Geometri için ayrılırken en az 10 tanesi de Mantık için ayrılmıştır.Geriye kalan 40 ile 42 soru aralığı da temel matematik konularını içermektedir. Bu bölümde en az 50 net yapmak hiç de zor değildir. DGS’de 50 net çıkarmak artık sitemizdeki yazıları, denemeleri ve testleri takip etmeniz halinde sizin için zor bir duruma tekabül etmeyecektir. Bu yüzden de bir an önce konularımıza ve geçmiş derslere göz atmanız gerekiyor. Özellikle Antrenmanlarla Matematik 1 ücretsiz indir kitabını sitemizde arayarak indirmeniz videolardan sonra size kolaylık sağlayacaktır.

sifrelimatematik.com’dan video alıntıdır. İçerik sinavsuresi.com’a aittir. İçerik kaynak bildirilmeden kopyalanamaz.

Facebook Yorumları
Konuyu Beğendin Mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid