Engellilere Ücretsiz Sigorta İmkanı verilmeye başlanacak. Engelliler için gelişen bu adımlar herkesi memnun edecek. Engellilere Ücretsiz Sigorta İmkanı verebileceğini belirten bakanlıktan açıklamalar arka arkaya geldi.

Engellilere Ücretsiz Sigorta İmkanı Verilecek

Engellilere sosyal sorumluluk kapsamında bazı haklar tanınıyor. Engelli bireyler sosyal hayata daha etkin katılsın diye yapılan bu pozitif ayrımcılıklara güzel bir tanesi daha eklendi. Bu eklenen güzel haber bir proje sonucu ortaya çıktı. Bu proje sayesinde engellilere sigorta sağlanacak. Bu kapsamda engelliler sigorta şirketleri ile veya bankalara herhangi bir ödeme yapmadan tamamen ücretsiz olarak sigortalı olabilecek. Bu haktan sadece engelliler yararlanmayacak. Şehit ve gazi aileleri de aynı proje içerisinde yer alacak. Bu projenin kapsamı ise özel kaza ve sağlık sigortası sayesinde engellilere ücretsiz sigorta yapılacak. Bu hakkı elde edebilmek için engellilerde hangi şartların arandığını ise yazımızın devamında yer vereceğiz.

Engellilere Ücretsiz Sigorta Hangi Şartlarda Yapılır?

Engelsiz yaşam vakfı tarafından başlatılan proje, HDI Sigorta işbirliği ile yapılmakta. Engelli, gazi ve şehit aileleri için özel kaza ve sağlık sigortası projesi hayata geçti. Engelliler için engellilere ücretsiz sigorta katılım için herhangi bir engel oran şartı aranmamakta. Ayrıca yaş sınırı olarak da 65 dahil olarak belirlendi. Bu kapsama giren engelliler için engellilere ücretsiz sigorta katılımı sağlanabilecek. Özel kaza ve sağlık sigortası için gönüllü iş insanlarının yaptığı bağışlar ile karşılanacağı İstanbul’da bir otelde düzenlenen basın açıklaması ile yapıldı. Projeye katılan gönüllüler 1 kişi için 387,5 TL ödeme yapacak. Engelsiz Yaşam Vakfı kurucu başkanı Atilla KAPLAKARSLAN bu projenin Türkiye’de bir ilk olduğunu söyledi.

Engellilere Ücretsiz Sigorta Ne Zaman Verilecek?

Engelliler için yapılan adımlar her geçen gün artış gösteriyor. Bu adımlar hakkında her zaman en önce bilgileri vermeye çalıştık. Dün yapılan açıklamalar sonucunda engellilere hiçbir para ödemesi yapmadan sigorta imkanı olacağı söylendi. Bu imkanın ne zaman bağlanacağına dair ilk çalışmalar yapılmaya başlandı. Engellilere sigorta seçeneği için tüm engellilerimiz yararlanabilecek. Artık engelliler için yaşanan gelişmeler onlar için de bir avantaj sağlayacak. Sizler de sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz. Biz de soruları kısa süre içerisinde cevaplayacağız. Bu önemli gelişmeler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Konuyu Beğendin Mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid