İŞKUR İMD alımları ne zaman açıklanacak sorusu her geçen gün daha fazla sorulmaya devam ediyor. Bu konuda adaylar herhangi bir resmi açıklama alamıyor. Biz de İŞKUR İMD alımları ne zaman açıklanacak diye soranlara destek olmak istedik.


İŞKUR İMD Olmak için Sık Sorulan Sorular

Önlisans Mezunu İŞKUR İMD Olabilir Mi?

İMD olmak isteyen kişiler birçok soruyu da sorarak yanıt aramaya çalışıyorlar. Sizler de sorular soruyorsanız; sizler için hemen bu soruları yanıtlayalım. Önlisans mezunu İŞKUR İMD olabilir mi sorusu özellikle bugünlerde en çok sorulanlar arasında yer alıyor. İMD yani İş ve Meslek Danışmanı olabilmek için en az lisans mezunu olmanız gerekiyor. Bu yüzden İŞKUR İMD alımları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını bekleyenler arasına girmek için önlisans mezuniyetinizi lisansa tamamlamaya çalışmanız gerekiyor.

Tüm Lisans Mezunları İŞKUR İMD Olabilir Mi?

İMD yani İş ve Meslek Danışmanı alımları arasına koyulan şartlar arasında lisans mezunu olmak yer alıyor. Ancak lisans mezuniyeti için şu an herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Herhangi bir lisans mezuniyetiniz varsa siz de İŞKUR İMD alımları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt arayabilirsiniz.

İŞKUR İMD Olmak için Nereye Başvurulmalıdır?

İŞKUR İMD alımları yapıyor. Bu alımlara başvurabilmek için lisans diplomanız ve kişisel belgelerinizle ya Sakarya Üniversitesi’ni ya da Süleyman Demirel Üniversitesi’ni takip etmeniz gerekiyor. Sertifikayı bu iki kurum vermektedir. Kurum iki aşamalı sınavlar yapıyorlar. Öncelikle uygulamalı sınava giriyorsunuz. İş arayana iş vermeye çalışıyor, işçi arayana yardım ediyor ve sonrasında da çektiğiniz konuyu sunuyorsunuz. İkinci sınav ise teorik sınavdır. Bu sınav test şeklinde yapılır. Testi geçerseniz bu bölümü de geçmiş oluyorsunuz. Sonrasında İMD sertifikası almak için başvurabileceğiniz üniversiteler size sertifikanızı kargoluyor. Siz de İMD alımları olduğu zaman sertifikanızla başvuruyorsunuz. Son zamanlarda İŞKUR İMD alımları ne zaman açıklanacak sorusunu soran adaylar da bu başvuruyu yapan kişilerdir.

İŞKUR İMD Alımları Ne Zaman Açıklanacak?

Yazımızın başından beri merak edilen İŞKUR İMD alımları ne zaman açıklanacak sorusu için resmi açıklama Aralık ayı içerisinde açıklanacağı yönündeydi. Yapılan çalışmalar ve verilen cevaplar doğrultusunda İMD alımlarının sonuçlarının 21 Aralık 2018 yani bugün ya da 24 Aralık Pazartesi tarihinde açıklanacağını düşünmekteyiz. Süreci hızlandırmak adına konumuzun altında yer alan yorum bölümüne #İMDaciklansin yazarak kamuoyunda sesinizi duyurabilirsiniz. Engelli İş ve Meslek Danışmanı alımı hakkında bilgi edinmek için diğer yazımızı okuyabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Konuyu Beğendin Mi?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid